O spoločnosti ASTRA

 
 

 

ASTRA je bránou k zábave a informáciám pre Vás, Vašu rodinu a viac než 142 miliónov európskych domácností. Vďaka ASTRE môžete prijímať nielen svoje obľúbené TV a rozhlasové programy v digitálnej kvalite, ale taktiež programy vo vysokom rozlíšení (HDTV). ASTRA vysiela viac ako 2600 televíznych a rozhlasových programov, z ktorých si určite vyberiete. Pomocou satelitnej antény môžete získať i prístup k širokopásmovému internetu.

 

ASTRA

 

Spoločnosť SES ASTRA je popredným poskytovateľom satelitných služieb priamo do domácností (Direct-to-Home) v Európe. Flotila satelitov ASTRA dnes zahŕňa 18 družíc ASTRA. Celá sústava satelitov dnes zabezpečuje služby viac ako 142 miliónom domácnostiam so satelitným prijímačom alebo káblovým pripojením. Celkom prenáša bezmála 2600 digitálnych televíznych a rozhlasových kanálov. SES ASTRA ďalej prostredníctvom svojich satelitov poskytuje multimediálne, internetové a telekomunikačné služby podnikom, vládnym organizáciám a úradom.

 

Satelity ASTRA

 

Satelity ASTRA dnes tvoria základ najdôležitejšej platformy HDTV vysielania pre popredné európske vysielacie spoločnosti – tie prostredníctvom hlavnej orbitálnej pozície prenášajú viac ako 356 kanálov v kvalite HD (High Denifition). Družice ASTRA pracujú na orbitálnych pozíciách 19,2° východnej dĺžky, 28,2° vých., 23,5° vých., 5° vých. a 31,5° východne.

Skupina SES (parížska a luxemburská burza Euronext: SESG) stopercentne vlastní popredného poskytovateľa satelitného vysielania SES ASTRA a SES WORLD SKIES a drží podiely v kanadskej firme Ciel, mexickej firme QuetzSat a strategický podiel v novovzniknutej firme O3b Networks, ktorá sa zameriava na satelitnú infraštruktúru. Skupina SES dodáva špičkové riešenia satelitnej komunikácie prostredníctvom flotily 52 satelitov.

 

 

Zmeniť krajinu zatvoriť